تحقيق رشته هاي مهندسي نرم افزار و کامپيوتر با عنوان وایرلس (Wireless) چیست ؟

تحقيق رشته هاي مهندسي نرم افزار و کامپيوتر با عنوان وایرلس (Wireless) چیست ؟

تحقيق رشته هاي مهندسي نرم افزار و کامپيوتر با عنوان Wireless چیست ؟ درفرمت ورد 55 صفحه قابل ويرايش

 

Wirelessبه تکنولوژی ارتباطی اطلاق می شود که در آن از امواج راديويی، مادون قرمز و مايکروويو ، به جای سيم و کابل ، برای انتقال سيگنال بين دو دستگاه استفاده می شود.از ميان اين دستگاه ها می توان پيغامگيرها، تلفن های همراه، کامپيوتر های قابل حمل، شبکه های کامپيوتری، دستگاه های مکان ياب، سيستم های ماهواره ای و PDA ها را نام برد.تکنولوژی Wireless به سرعت در حال پيشرفت است و نقش کليدی را در زندگی ما در سرتاسر دنيا ايفا می کند.

 

سيستم های Wireless

سيستم های Wireless می توانند به سه دسته اصلی تقسيم شوند:  سيستم Wireless ثابت : از امواج راديويی استفاده می کند و خط ديد مستقيم برای برقراری ارتباط لازم دارد. بر خلاف تلفن های همراه و يا ديگر دستگاههای Wireless، اين سيستم ها از آنتن های ثابت استفاده می کنند و به طور کلی می توانند جانشين مناسبی برای شبکه های کابلی باشند و می توانند برای ارتباطات پرسرعت اينترنت و يا تلويزيون مورد استفاده قرار گيرند.امواج راديويی وجود دارند که می توانند اطلاعات بيشتری را انتقال دهند و در نتيجه از هزينه ها می کاهند.

سيستم Wireless قابل حمل : دستگاهی است که معمولا خارج از خانه، دفتر کار و يا در وسايل نقليه مورد استفاده قرار می گيرند.نمونه های اين سيستم عبارتند از : تلفن های همراه، نوت بوکها، دستگاه های پيغام گير و PDA ها.اين سيتم از مايکروويو و امواج راديويی جهت انتقال اطلاعات استفاده می کند.

سيستم Wireless مادون قرمز : اين سيستم از امواج مادون قرمز جهت انتقال سيگنالهايی محدود بهره می برد.اين سيستم معمولا در دستگاه های کنترل از راه دور، تشخيص دهنده های حرکت، و دستگاه های بي سيم کامپيوترهای شخصی استفاده می شود.با پيشرفت حاصل در سالهای اخير، اين سيستم ها امکان اتصال کامپيوتر های نوت بوک و کامپيوتر های معمول به هم را نيز می دهند و شما به راحتی می توانيد توسط اين نوع از سيستم های Wireless ، شبکه های داخلی راه اندازی کنيد.

 

آشنایی با اصطلاحات

همانند هر فناوری دیگر،این حوزه دارای لغات و عبارات خاص خود می باشد که آشنایی با آنها می تواند در درک بهتر این فناوری مفید باشد.

Access point •  یا اختصار AP که محل دسترسی کاربران شبکه بی سیم وپل میان شبکه بی سیم وشبکه سیمی می باشد.

Ad hoc mode •  که یک روش ارتباطی نقطه به نقطه می باشد وقتی که یک کارت شبکه بی سیم به طور مستقیم با کارت شبکه بی سیم دیگری ارتباط برقرار می کند.

   AES •یا    Advanced Encryption Estandardکه روشی برای پردازش اطلاعات است و از کلیدهای 128، 192، 256 بیتی پشتیبانی می نماید.

Bluetooth •  که یک فناوری شبکه بی سیم است که در باند  Ghz 2.4 کار می کند و در محدوده 90 متری می تواند با سرعت kbps720 عمل کند.

Centrino •  که فناوری شبکه بی سیم همراه اینتل است و در تراشه های جدید این شرکت پیاده سازی شده است. Centrino یک راه حل مبتنی بر b 802.11 می باشد.

DHCP • که سرنام  Dynamic Host Configuration Protocol می باشد.این پروتکل دستگاه های مختلف را قادر می سازد که بتوانند به طور خودکار تنظیمات شبکه های TCP/IP (از جمله آدرس IP ) را انجام دهند.

DSSS •  و FHSS دو روش انتقال داده از طریق امواج رادیویی به صورت طیف گسترده.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Wireless_1857924_6897.zip65.3k