پاورپوينت با عنوان بحران آب

پاورپوينت با عنوان بحران آب

پاورپوينت با عنوان بحران آب در 33 اسلايد قابل ويرايش

 

مقدمه

افزایش بی رویه جمعیت در سالهای اخیر، خشکسالی های پیاپی و بلند مدت
محدودیت منابع آبهای سطحی و در نتیجه برداشت بیش از حد مجاز از سفره های آب زیر زمینی باعث بوجود آمدن آسیب های اقتصادی ، محیطی و اجتماعی جبران ناپذیری به منابع طبیعی کشور در سالهای گذشته شده است . هر ساله مناطق مختلفی از کشور گرفتار خشکسالی شده و متحمل آسیب های زیادی میشوند لذا استفاده بهینه از منابع آب موجود به یک موضوع حیاتی کشور تبدیل شده است. نظر به اینکه دشت کاشان از جمله مناطقی است که نیاز فراوان به آب بویژه در بخش کشاورزی را از طریق استحصال آب زیرزمینی تأمین مینماید ، به دلیل افت زیاد سطح ایستایی آب در نتیجه برداشت های بی رویه ، بحران آب در این منطقه یکی بویژه، در سال های اخیر به وضوح مشاهده میشود.  

 

فصل اول : بحران جهانی آب

تقریباً ۲۰ سال پس از آنکه بانک جهانی شروع به هشدار دادن در مورد بحران کم آبی کرد، مجموعه ای از عوامل نظیر افزایش جمعیت رشد میزان طبقه متوسط در جهان و تغییرات آب و هوا در حال محدود کردن حجم منابع آبی است. برای شرکت های مختلف صنعتی، از شرکت های چند ملیتی گرفته تا بنگاه های اقتصادی کوچک، این به معنای افزایش هزینه ها برای تأمین ماده اولیه ای است که برای مدت های طولانی، بهای چندان زیادی نداشته است.
بر اساس آمار های موجود از سال ۲۰۱۱ تا کنون، شرکت های مختلف در سراسر جهان، بیش از ۸۴ میلیارد دلار برای بهبود راه های مصرف، مدیریت و بدست آوردن آب هزینه کرده اند .
این در حالیست که بر اساس آمار های سازمان ملل متحد، بخش صنعت تنها 
۲۲٪منابع آبی جهان را مصرف میکند و۷۰ درصد کل منابع در بخش کشاورزی استفاده میشود و مصرف خانگی نیز ۸ درصد را به خود اختصاص میدهد.

بر اساس اعلام موسسه پاسیفیک ،تعداد منازعات بر سر آب در جهان در طی ۱۵ سال گذشته افزایش یافته است. مقامات اطلاعاتی آمریکا نیز نگرانی هایی را در خصوص خطر بروز جنگ بر سر آب مطرح کرده اند. بر اساس یک گزارش اطلاعاتی که بر سال   ۲۰۱۲ به وزارت خارجه آمریکا ارائه شده است که در طی ۱۰ سال آینده مشکلات آبی موجب بی ثباتی در کشور هایی میشود که برای منافع امنیت ملی آمریکا اهمیت دارند.
بیش از ۹۷ درصد آبهای جهان در اقیانوس ها قرار دارد.
 از۲/۵ درصدی که آب سالم قابل مصرف محسوب می شود تقریباً ۷۰ درصد در یخچال های طبیعی و کلاهک های یخی قرار دارد و غیرقابل استفاده می باشد .و حدود ۱ درصد در دریاچه ها، رود خانه ها و دیگر منابع آب های سطحی واقع شده است.۳۰ درصد بعدی در زیر زمین است که بخشی از آن چنان کهنه است و انتقال آن به سطح زمین دشوار است که به عنوان آب های فسیلی مشهور اند .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file133_1867223_5360.zip994.1k